Головна » Файли » Охорона праці та БЖ

Посадова інструкція відповідального за експлуатацію електроустановок
14.04.2009, 16:51
Затверджено наказом
по Чутівській ЗОШ І-ІІІ ступенів
№________від ______________р.


ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ №_______

Місце видання: Чутівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЗА ЕКСПЛУАТАЦІЮ
ЕЛЕКТРОУСТАНОВОК

1. Загальні положення.
1.1. Відповідальним за експлуатацію електроустановок приймається особа, яка пройшла навчання та атестацію з питань будови, технічної та безпечної експлуатації електроустановок з отриманням ІІ або ІІІ групи допуску з електробезпеки.
1.2. Відповідальний за експлуатацію електроустановок призначається наказом директора школи.
1.3. Відповідальний за експлуатацію електроустановок підпорядкований безпосередньо відповідальному за електрогосподарство школи та опосередновано- заступнику директора школи по господарській роботі.
1.4. Керується у своїй роботі Правилами будови електроустановок, Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правилами безпечної експлуатації електроустановок, нормативними документами з охорони праці, пожежної безпеки, виробничої санітарії і цією Інструкцією.

2.Функції.
2.1. Безпечна експлуатація електроустановок школи.

3. Посадові обов”язки.
3.1. Відповідальний за експлуатацію електроустановок систематично (щоденно) проводить ретельно огляд закріпленого за ним обладнання на предмет відповідності експлуатаційним характеристикам та безпеки експлуатації.
3.2. В разі виявлення несправностей, відсутності заземлення, що можуть призвести до надзвичайних ситуацій, негайно припинити роботу електроустановки, відімкнути електроживлення її, та повідомити про даний факт відповідального за електрогосподарство школи.
3.3. Забороняється використовувати електроустановку без дозволу відповідального за електрогосподарство, а також при наявності заборони на її експлуатацію відповідними службами або спеціалістами.
3.4. Забороняється переобладнувати, доукомплектовувати електроустановку пристроями, які не вказані в технічному паспорті на це обладнання.
3.5. Бере активну участь в проведенні технічного опосвідчення електроустановок.
3.6. Забезпечує суворе виконання експлуатаційних інструкцій по безпеці використання пристроїв, а також встановлених режимів енерговикористання на дані електроустановки.
3.7. Експлуатація електроустановок після ремонту дозволяється тільки після випробувальних пусків спеціалістами, які проводили дані роботи, в присутності відповідального за електрогосподарство.

4. Права.
 Відповідальний за експлуатацію електроустановок має право:
4.1. На забезпечення безпечними умовами експлуатації електроустановок, а також засобами захисту згідно встановлених норм. 

5. Відповідальність.
5.1. За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин даної Інструкції, нормативних документів з охорони праці, пожежної безпеки та інших документів встановлених даною Інструкцією, відповідальний за експлуатацію електроустановок несе дисциплінарну відповідальність у порядку визначеному трудовим законодавством.
5.2. За завдані школі і учасникам навчального процесу збитки у зв”язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов”язків відповідальний за електрогосподарство школи несе матеріальну відповідальність у порядку і межах встановлених трудовим і цивільним законодавством.ДИРЕКТОР ШКОЛИ: І.СОКОЛОВ


Категорія: Охорона праці та БЖ | Додав: chutovo | Теги: відповідальний за експлуатацію елек, Посадова інструкція відповідального
Переглядів: 7647 | Завантажень: 0