ІСТОРІЯ ШКОЛИ
 

    Історія освіти в Чутовому розпочинається у 1838 році зі створення за наполяганням керуючого помістям Гаріна і при участі духовного отця Георгія Пономарьова економічного училища для хлопчиків, яке пізніше разом з новоствореним жіночим Олексіївським училищем, дало початок розвитку шкільної освіти. З кінця ХІХ століття до 1910 року у Чутовому існувала трьохрічна початкова школа, у 1910-1924 року – чотирирічна початкова школа. У 1924 році вперше було набрано 5-й клас і школа стала семирічною. У 1935 році школа перейменована на Чутівську середню трудову політехнічну школу, а у 1937 році відбувся перший випуск цієї школи.
 
  

Кілька старих приміщень школи, які були розкидані по центру селища, не задовольняли потреби у навчанні великої кількості дітей, тому у 1967 році було збудоване нове приміщення школи, яке використовується і донині. 

Багато видатних педагогів з того часу створювали велич Чутівської школи; це Шимко І.І., Коркішко Л.С, Кульчицька П.Я., Бебех Г.О., Панасенко В.М., Кропива Л.П. та багато інших.

У радянські часи школа жила активним життям: працював клуб інтернаціональної дружби, ляльковий театр, потужні піонерська та комсомольські організації.

Для дозвілля учнів були створені гуртки ракетного моделювання, театральної майстерності, спортивні секції з вільної боротьби, легкої атлетики, тощо. 

Директори Чутівської школи, та терміни їх діяльності:

1. Старосельцев Петро Кузьмич (1941, 1948-1960 р.) – 13 років.
2. Коркішко Леонід Миколайович (1960-1961 р.) – 1 рік.
3. Горобець Євдокія Терентіївна (1961-1967 р.) – 6 років.
4. Шимко Іван Іванович (1967-1978 р.) – 11 років.
5. Москаленко Микола Володимирович (1978-1980 р.) – 2 роки.
6. Пусан Анастасія Гаврилівна (1980-1982 р.) – 2 роки.
7. Коваль Федір Пантелеймонович (1983-1994 р.) – 11 років.
8. Прокопенко Степан Самійлович (1994-1999 р.) – 5 років.
9. Соколов Ігор Володимирович (1999-2015 р.) – 16 років.
10. Кулик Марина Олексіївна (2015-)

   Відтоді школа зазнала якісних та структурних змін. У звязку з введенням у дію Положення про середній загальноосвітній навчальний заклад, у 1993 році Чутівська середня школа перейменована у Чутівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів (наказ відділу освіти Чутівської РДА від 31.08.1993 року №109-ка). У 2005 році у зв’язку з введенням у дію нової редакції Статуту школи, затвердженого сесією Чутівської районної ради від 11.01.2005 року, навчальний заклад отримав повну назву: Чутівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Чутівської районної ради Полтавської області.

Перебудувався навчально-виховний процес, постійно йде впровадження інноваційних технологій навчання і виховання школярів. 2012 року у приміщеннях школи були впроваджені енергозберігаючі технології - відбулася повна заміна вікон, дверей на металопластикові та утеплено фасад будівлі.СЬОГОДЕННЯ ШКОЛИ

       Сьогодні Чутівська ЗОШ І-ІІІ ступенів є власністю територіальних громад Чутівського району, засновник -  Чутівська районна рада Полтавської області. Централізоване фінансування  здійснюється відділом освіти Чутівської РДА. 

           Учнівський контингент становить близько 550 учнів, який поділений на 27 класокомплекти. Середня наповнюваність класів становить 20 учнів. Перші класи навчаються на базі ДНЗ "Веселка" та "Світанок". Персонал складається з 50 вчителів та 30 обслуговуючих працівника. Профільне начання у старшій школі здійснюється за універсальним напрямком.

        Керівництво здійснюється адміністрацією школи:

  • Кулик Марина Олексіївна, директор школи.

***

  • Рябко Алла Миколаївна, заступник директора по НВР.

  • Старокольцева Раїса Іванівна, заступник директора по НВР.

     Матеріальна база для проведення навчально-виховного процесу досить потужна. 36 класних кімнат та навчальних кабінетів, що мають естетичний вигляд та зі смаком оформлені, розміщені у трьох навчальних корпусах.

Для впроваджененя інформаційно-комунікаційних технологій працює три сучасні комп'ютерні кабінети, в яких 30 робочих місць цілодобово підключені до мережі Іnternet та два сучасні кабінети фізики та математики. Для покращення рівня викладання предметів вчителями, школа має три мультимедійні комплекси та два мультимедійні проектори з екранами.

Уроки трудового навчання проходять у обладнаних майстернях слюсарної, столярної справи та обслуговуючої праці.

Фізичне виховання, спортивні секції проводяться у спортивному залі та на добре обладнаному спортмайданчику, що містить різноманітні спортивні споруди та три поля для ігрових видів спорту.

     Учні отримують смачні гарячі обіди у шкільній їдальні. Для старших учнів та працівників облаштовано затишний буфет.

    Цікаво та змістовно відбуваються шкільні виховні заходи у великому актовому залі; двічі на місяць організовуються вечори відпочинку та дискотеки для старшокласників з використанням сучасного звукопідсилюючого та світлового обладнання.

Традиційними є такі позашкільні, позакласні заходи: "Нумо, хлопці!", "Нумо, дівчата!", новорічний бал-маскарад, вечір до Дня закоханих, вечір гумору, "Останній бал Наталки", конкурс художньої самодіяльності, предметні та тематичні вечори та КВК.

     Школярі активні у суспільно-корисній праці: слідкують за чистотою подвір'я вирощують влітку овочі для їдальні на шкільній навчально-дослідній ділянці площею 1,5 га.

     Кожного року учні школи стають переможцями, призерами районних та обласних змагань, предметних олімпіад, різноманітних конкурсів, чим сприяють покращенню рейтингу школи та Чутівського району серед освітянських закладів. 

     Значна робота педколективу по охопленню дітей навчанням, залученню їх до позакласної роботи, організації дозвілля школярів сприяє тому, що на обліку у кримінальній міліції у справах неповнолітніх учні Чутівської школи відсутні. 

     Винагородою за свою роботу для колективу є повага та шанобливе ставлення до вчительської праці жителів селища, дяка випускників школи і авторитет серед педагогічних колективів освітніх закладів району.

 

 

 

 

Презентація школи